На 26 юни, четвъртък, от 8:30 до 14 ч. пред сградата на

...
На 26 юни, четвъртък, от 8:30 до 14 ч. пред сградата на
Коментари Харесай

Нов протест на транспортните работници пред Столична община

На 26 юни, четвъртък, от 8:30 до 14 ч. пред постройката на Столичната община ще се организира протестна акция под надпис " Бюджет и нарастване на заплатите в този момент! ".

Акцията е проведена от Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ и Федерацията на транспортните служащи към КТ " Подкрепа " поради неизпълнението на поетите задължения за нарастване на трудовите хонорари в градския превоз в София, резултат от забавеното приемане на бюджета на града за тази година и връщането му в СОС за наново разглеждане. Въпреки обезпечените от страната средства, неналичието на признат бюджет блокира основни решения, заплашва естественото действие на бранша и води още веднъж до възходящо напрежение измежду чиновниците.

Протестиращите ще упорстват за незабавни дейности за приемане на бюджета на Столичната община за 2025 г.; нарастване на заплатите на работещите в градския превоз на столицата с 300 лева.; възстановяване на изискванията на труд и устойчиви решения, гарантиращи стабилността на сдруженията от публичния превоз.

Двете федерации на транспортните синдикати приканват управлението на общината и общинските съветници да поемат своята отговорност към хората, които всекидневно обезпечават подвижността на столицата.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР